صابون ابرو از محصولاتی است که برای حالت دادن ابرو مورد استفاده قرار میگیرد شما با استفاده از این روش آرایشی موفق خواهید شد تا در کمترین زمان و کمترین هزینه ابروهای خود را حالت دهید باید توجه داشته باشید امروزه ابروهای پهن طرفداران بسیاری دارند و جایگاه قدیمی خود را پس گرفته اند.

صابون ابرو چیست
صابون ابرو چیست

صابون ابرو

در بسیاری از مواقع روند زیبایی مانند کش پلاستیکی عمل می کند یعنی با اینکه رو به جلو حرکت میکند اما باز به سوی عقب باز می گردد در دهه ۹۰ ابروهای نازک و طاق گرد زیاد بود اما کم کم بعد از گذشت زمان دوباره مردم رو به ابروهای پهن آوردند و می شود به عنوان مثال می شود به نام های کارا دلووین، لیلی کالینز و امیلیا کلارک اشاره کرد. ابروهای پر با گوشه های مربعی در سال ۲۰۱۰ رونق پیدا کرد و از تکنیک صابون ابرو برای آرایش خود استفاده می کنند.

چرا باید از صابون ابرو استفاده کرد؟
چرا باید از صابون ابرو استفاده کرد؟

آرایش با صابون ابرو

بارها شده است که در شبکه اجتماعی اینستاگرام از زبان آرایشگران بزرگ در مورد صابون ابرو شنیده اید اما در واقع آنها از چه چیزی سخن می گویند؟ صابون ابرو نوعی نظافت ابرو است که جایگزین ژل ابرو می باشد شاید در نگاه اول غیر طبیعی به نظر برسد اما آرایشگران از این تکنیک به دلیل ارزان بودن و محکم کردن مو استفاده می کنند.

کدام صابون ابرو مناسب است؟

اگر قصد نظافت و تمیز کردن ابرو را دارید شما نمی توانید از هر صابونی استفاده نمایید یکی از موادی که صابون شما باید داشته باشد گلیسیرین است صابون های ابروی حاوی گلیسیرین دارای PH پایینی هستند و از سوزش ابرو جلوگیری می کنند و حالت ابرو را به خوبی حفظ می کنند هالبرگ یکی از آرایشگران استفاده از صابون های شفاف را توصیه می کند بیشتر صابون های شفاف دارای گلیسیرین در خود هستند و شما می توانید با استفاده از آن حالت ابرو خود را ثابت نگه داشته و نظافت ابرو را انجام دهید.

ثابت نگه داشتن حالت ابرو خانگی
ثابت نگه داشتن حالت ابرو خانگی

دانستنی های قبل از استفاده از صابون ابرو

قبل از استفاده از صابون ابرو به جای ژل ابرو باید توجه داشته باشیم که استفاده از صابون ابرو نیاز به توجه مواردی دارد تا از آسیب دیدگی پوست و ابرو جلوگیری شود. صابون ابرو یک روش ارزان قیمت است و شما به راحتی می توانید حالت ابرو خود را در جهت دلخواه ثابت نگه داشته تا ابرویی زیبا داشته باشید.

خرید صابون ابرو ویولت مدل ۲۴ ساعته حجم ۴۶ میلی لیتر

صابون ابرو ملایم

بهتر است صابون ابرو ملایم باشد تا از اثرات منفی بر روی پوست و مو جلوگیری شود همچنین باید توجه کنید صابون باعث ایجاد حساسیت نشود بهتر است صابون های دارای گلیسیرین را استفاده کنید تا حالت ابرو بهتر باشد.

مواک زدن ابرو
مواک زدن ابرو

مسواک زدن بیش از حد

برای استفاده از صابون ابرو از یک برس با رشته های نرم استفاده کنید و حالت دلخواه خود را به ابرو بدهید از برس بیش از حد ابرو با خودداری کنید زیرا باعث میشود موهای ابرو ضعیف شوند همچنین پس از  خشک شدن صابون بر روی ابرو با مسواک زدن ابرو موهای ابرو از پوست جدا خواهند شد.

PH صابون ابرو

پوست و مو دارای سطحی اسیدی هستند اما صابون ابرو دارای سطح قلیایی است استفاده از صابونی با PH بالا باعث می شود در دراز مدت شما پوستی خشک و پوسته پوسته داشته باشید بنابراین از صابونی که دارای PH مناسب است برای حالت دادن ابرو خود استفاده کنید.

صابون لیفت ابرو
صابون لیفت ابرو

چگونه ابروی ضخیمی داشته باشیم

برای استفاده از صابون ابرو باید ابروهای ضخیمی داشته باشید تا بتوانید حالت دلخواه خود را ایجاد نمایید بعضی از مردم دارای ابروهای نازک هستد و بعضی دیگر ممکن است ابروهای ضعیفی داشته باشند و به همین استفاده از صابون ابرو را بی مورد می دانند در زیر به راه هایی که به ضخیم کردن ابرو کمک می کند اشاره کرده ایم.

مقاله پیشنهادی: استفاده از ماژیک ابرو چگونه است؟

وازلین

آبرسانی و تغذیه باعث تشویق شدن مو رشد مو ها میشود وازلین باعث میشود تا سدی روی پوست شما ایجاد شود و رطوبت پوست حفظ گردد و اینگونه رطوبت پوست حفظ می شود بهتر است از وازلین در طول روز ۳ تا ۲ بار پس از خشک و تمیز کردن پوست استفاده شود.

چرب کردن

چرب کردن پوست نیز باعث میشود رطوبت پوست حفظ شود و همچنین باعث میشود گردن خود در سطح پوست افزایش پیدا کند و متابولیسم سلولی تحریک شود این روند باعث میشود تا رشد موها سرعت  بیشتری به خود بگیرد قبل از خواب بر روی ابروی خود را مقداری روغن بمالید و بخوابید تا جادوی آن اثر کند میتوانید از روغن های زیتون، نارگیل و جوجوبا استفاده کنید.

موچین و مضرات آن
موچین و مضرات آن

عدم استفاده زیاد از موچین

اگر از موچین بسیار زیاد استفاده می کنید در حقیقت شما دارید از حجم موهای ابروی خود کم میکنید و باعث میشوید تا موهای زائد بیشتری در اطراف ابروی شما شروع به رشد کند

صابون ابرو

گاهی در ابرو مشاهده میکنید لکه هی تاسی به وجود می آید بسیاری سعی میکنند با کمک مدادها این جای خالی را پر کنند اما ما به شما توصیه می کنیم از یک صابون ابرو استفاده کنید یک صابون ابرو شفاف تهیه کنید و برس را روی آن بکشید، سپس برس را روی ابرو خود بکشید این کار باعث میشود شما حالت ابروی خود را به صورت دلخواه ثابت نگه دارید تا تار موی ابرویتان نقاطی که دچار مشکل هستند را به خوبی پوشش دهند.

شیر و رشد مو
شیر و رشد مو

شیر

شیر دارای انواع ویتامین ها، مواد معدنی و ضروری است به همین دلیل بسیاری معتقد هستند این ماده می تواند در رشد مو بسیار مفید باشد برای استفاده شیر بر روی ابرو یک پنبه را به شیر آغشته کرده و سپس ۱۵ دقیقه روی ابروی خود ماساژ دهید پس از آن ابروی خود را با مقداری آب بشویید با تکرار روزانه این کار شما میتوانید به رشد موهای ابروی خود کمک کنید.

مسواک زدن موها

مسواک زدن موهای ابرو باعث میشود مویرگ های خونی زیر پوست تحریک شوند و مواد مغذی و اکسیژن لازم برای رشد مو تامین شود با انجام روزانه این کار رشد موهای خود را چندین برابر کنید نکته قابل توجه این است که اگر شما از صابون استفاده کرده اید و حالت ابرو خود را با صابون ثابت نگه داشته اید از مسواک زدن ابرو خودداری کنید زیرا این کار باعث کنده شدن موهای ابروی شما میشود.

 رژیم غذایی سالم
رژیم غذایی سالم

رژیم غذایی مناسب

مواد مغذی مانند ویتامین  B، امگا ۳، آهن و انواع پروتئین ها برای رشد مو ضروری است و اگر مواد غذایی که ما مصرف می کنیم فاقد این مواد باشد رشد مو با مشکل مواجه خواهد شد از این رو استفاده از رژیم غذایی که باعث میشود مقدار مناسبی از ویتامین ها و پروتئین ها به بدن برسد بسیار مهم و ضروری است

نوشیدن آب

سعی کنید در طول شبانه روز مقدار مناسبی آب مصرف کنید فولیکول های مو برای رشد نیاز به آب دارند و آب باعث میشود سطح پوست مرطوب شود اگر سطح پوست از رطوبت کافی نداشته باشد موها به خوبی رشد نمیکنند روزانه مصرف ۸ لیوان آب برای افراد بالغ توصیه میشود.

صابون موم
صابون موم

صابون ابرو با موم طبیعی

هستند بانوانی که برای ثابت نگه داشتن حالت ابرو خود از صابون های ابرو معمولی استفاده کرده اند و دچار ریزش ابرو و نامناسب بودن جهت ابروی بوده اند توصیه ما به این بانوان استفاده از صابون ابرو موم طبیعی است که باعث میشود این دسته از بانوان ابروهایی زیبا داشته باشند.

مقاله پیشنهادی: طرز کشیدن آکوا در ابرو

صابون ابرو موم طبیعی

موم ماده ای طبیعی است که توسط زنبور عسل تولید می شود موم میتواند به عنوان یک محافظ طبیعی پوست عمل کند و همچنین تولید انواع بالم لب با وجود موم بهتر خواهد بود بنابراین صابون ابرو دارای موم و ترکیبات دیگر مانند گلیسیرین باعث خواهد شد تا شما ابروهایی زیبا داشته باشید.

حالت ابرو با صابون ابرو
حالت ابرو با صابون ابرو

چگونه با صابون ابرو حالت ابرو را ثابت نگه داریم؟

برای اینکه بتوانید بهترین نتیجه را در استفاده از صابون ابرو ببرید مراحل انجام کار را برایتان آماده کرده ایم. برای این کار شما به یک قلمو مرطوب و مخصوص شانه کردن ابرو و یک صابون نیاز دارید.

مرحله اول

صورت خود را با آب و مواد شوینده تمیز کنید و سپس صورت خود را خشک نمایید قلمو را کمی مرطوب کرده و کمی صابون را به آن آغشته کنید توجه کنید که نباید قلمو زیاد مرطوب باشد زیرا باعث رقیق شدن صابون شده و صابون آن کارایی لازم را بر روی ابرو نخواهد داشت.

مرحله دوم

قلمو یا برس ابرو را که به صورت یکنواخت به صابون ابرو آغشته است را به آرامی بر روی ابروی خود قرار داده و به حالتی که می خواهید ابروها ثابت باشند شانه کنید سپس منتظر خشک شدن صابون بمانید.

مرحله سوم

پس از خشک شدن صابون بر روی ابروی مقداری صابون وجود دارد که سفت شده اند با کمک یک دستمال مرطوب و یا هر وسیله دیگر که در دسترس شما است می توانید این صابون ها را پاک کنید تا ظاهری آراسته داشته باشید.

مرحله چهارم

زمانی که قصد پاک کردن صابون از روی ابرو را دارید کافی است صورت خود را با آب ولرم شستشو دهید پس از چند بار استفاده از این روش ممکن است احساس خشک شدن ابرو را داشته باشید که توصیه میشود از روغن نارگیل و زیتون برای مرطوب کردن ابروها استفاده کنید.

منبع

www.bustle.com
www.luxurylifestylemag.co.uk

5 دیدگاه‌ها

  1. من از اينستا دست ساز توليد داخلى خريدم عالي بود ابروهام الان انقدر پر شده اصلا صابون هم نزنم خودش مثل ليفته

  2. سلام ببخشید یه سوال داشتم.یکی از ابروهام پایینه یکیش بالا میخاستم اون یکی ک پایینه مثه اون بشه اگه صابون ابرو مدام استفاده کنم حالت میگیره؟

    • ببینید اول باید این رو قبول کنید که قرار نیست دو ابرو شما کاملا یکسان باشن چون در حقیقت هم نیستن.
      درمورد صابون ابرو هم باید بگم یکی از بهترین حالت دهنده های ابرو هستش که باعث میشه مدت طولانیتری ابروهای شما به شکلی که حالت دادینشون باقی بمونن

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

17 − پنج =